Szkoła prowadzi swoją działalność w ścisłej współpracy z rodzicami.

Rodzice należący do Rad Klasowych tworzą Radę Rodziców i biorą czynny udział w życiu szkoły:

- uczestniczą w organizacji imprez ogólnoszkolnych,

- organizują imprezy klasowe dla dzieci,

- mogą wyrazić swoje opinie na temat obowiązujących zasad, a także proponować  zmiany.

Oferta szkoły:

- opieka i bezpieczny pobyt w świetlicy szkolnej dla uczniów klas II-VII,

- opieka i bezpieczny pobyt w świetlicy szkolnej dla uczniów klas I,

- doświadczona i ambitna kadra nauczycielska,

- poradnictwo psychologiczno - pedagogiczne,

- kolorowe sale lekcyjne i korytarze,

- dwie sale gimnastyczne,

- dwie sale komputerowe,

- biblioteka szkolna,

- bogaty program zajęć pozalekcyjnych - kółka zainteresowań:

recytatorskie, matematyczne, języka  angielskiego, komputerowe, historyczne, teatralne, plastyczne, biblijne, taneczne, chór szkolny, nauka gry na instrumencie, SKS, szachy, tenis stołowy, zajęcia przygotowujące do egzaminu na kartę rowerową,

- zajęcia logopedyczne,

- smaczne obiady i ciepły napój do drugiego śniadania,

- opieka medyczna.

Nasza szkoła jest czysta, kolorowa i wesoła. Mamy znakomite warunki do nauki i zabawy, sportu i zajęć pozalekcyjnych.

Dysponujemy dużym terenem wokół szkoły. Mamy boisko do piłki ręcznej/piłki nożnej, koszykówki i siatkówki, bieżnie 60-metrową, teren trawiasty na bezpieczne gry i zabawy ruchowe w czasie przerw.

Każdego roku uczniowie naszej szkoły spotykają się z marynarzami z zaprzyjaźnionej jednostki Marynarki Wojennej w Świnoujściu. Pierwszy raz w październiku z okazji Pasowania na Ucznia oraz drugi raz w maju z okazji Święta Szkoły.

Prężnie działający Samorząd Uczniowski reprezentuje interesy uczniów wobec dyrekcji szkoły i nauczycieli.