Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

16 kwietnia klasa 7a z panią Justyną Kubiak uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Spotkanie rozpoczęła prelekcja przeprowadzona przez panią Agnieszkę Kołodziejską z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, która wprowadziła uczniów w tematykę obozu koncentracyjnego dla kobiet-KL Ravensbrück.

Następnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Lesznie pod opieką pani Barbary Biernaczyk zadbali o część artystyczną spotkania, podczas której recytowali poezję łagrową, śpiewali, a także grali na instrumentach.

Wyjątkowym gościem spotkania była pani Joanna Kiąca-Fryczkowska - ocalała więźniarka KL Ravensbrück, która opowiedziała o trudnej obozowej rzeczywistości i odpowiedziała na liczne pytania zadane przez obecną w "Lochach" młodzież.