Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

23 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panem Marcinem Koziołem – podróżnikiem i pisarzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4-6.

Marcin Kozioł jest m.in. autorem cyklu książek „Detektywi na kółkach”, którego pierwsza część pt. „Skrzynia Władcy Piorunów” jest lektura uzupełniającą dla klas 4-6.

Na spotkaniu pan Marcin Kozioł zaprezentował uczniom bohaterów „Skrzyni Władcy Piorunów” – dwójkę nastolatków, którzy lubią rozwiązywać zagadki i psa asystującego głównej bohaterce Julii. „Skrzynia Władcy Piorunów” ma też bohatera, który jest postacią historyczną – to właśnie tytułowy „Władca Piorunów” – czyli genialny wynalazca, żyjący na przełomie XIX i XX wieku Nikola Tesla. Pan Marcin Kozioł przedstawił na spotkaniu również kilka ciekawych faktów z życia Nikoli Tesli.

Podczas spotkania zostały też przeprowadzone „elektryczne doświadczenia” z udziałem uczniów, którzy chętnie w nich uczestniczyli.

Ważnym przesłaniem spotkania było uświadomienie młodym czytelnikom, że ważne w życiu jest realizowanie swoich marzeń i niepoddawanie się nawet wtedy, gdy osiągnięcie jakiegoś celu wydaje się trudne czy wręcz niemożliwe.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zadania pytań autorowi i zakupu książek opatrzonych autografem.