Klasa 1 a na zajęciach z programowania i kodowania w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej

Uczniowie klasy 1a wraz ze swoją wychowawczynią panią Mirellą Dziedzic odwiedzili Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną. W bibliotece czekały na dzieci panie bibliotekarki, które przeprowadziły zajęcia z programowania i kodowania.

Uczniowie brali udział w kreatywnych zabawach z robotami. Zostali podzieleni na trzy grupy. Pracowali z robotem - Mind. Ciekawe okazały się ozoboty - małe roboty. Dzieci sprawnie kodowały. Podczas zajęć wszyscy mieli możliwość rozwijania takich umiejętności jak: wyobraźnia przestrzenna, kreatywność, praca zespołowa, umiejętność logicznego myślenia.

Zajęcia były ciekawe. Uczniowie chętnie pracowali z robotami. Najbardziej jednak zaprzyjaźnili się z ozobotami.