Pasowanie uczniów na czytelnika biblioteki szkolnej

W dniach 17 i 21 listopada w klasach 1a i 1b odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.
Podczas pasowania dzieci otrzymały wyprawkę czytelniczą dla pierwszoklasisty, które Szkoła otrzymała w ramach projektu „Mała książka - wielki człowiek” z Instytutu Książki. Celem projektu przygotowanego przez Instytut Książki jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Ponadto dzieciom zaprezentowano  legendę „O Lechu, Czechu i Rusie, i powstaniu Polski”,  z wykorzystaniem teatrzyka Kamishibai.
Na zakończenie zajęć dzieci zostały zaznajomione z regulaminem biblioteki i każdy uczeń mógł wypożyczyć książki z biblioteki szkolnej.