Międzynarodowy dzień postaci z bajek

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Drodzy Rodzice kierujemy do Was naszą prośbę, aby w ramach tego święta - oczywiście także każdego innego dnia - przeczytać swoim pociechom bajkę lub chociażby fragment bajki, jeśli na przeczytanie całej zabraknie czasu. Można sięgnąć po tytuły ze swojego dzieciństwa czy nawet opowiedzieć własną wymyśloną przez siebie bajkę.

Ten dzień to dobra okazja, aby spędzić ze swoimi dziećmi trochę czasu i zachęcić swoje pociechy do czytania bajek, ponieważ czytanie rozwija wyobraźnię i poprawia pamięć, pomaga zdobywać wiedzę na różne tematy. Czytanie wzbogaca słownictwo, a co za tym idzie poprawia umiejętności komunikacyjne, wpływa również na kształtowanie charakteru.

W naszej bibliotece w związku z realizacją w poprzednich latach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki zakupiono ponad 1300 książek – wszystkie kolorowe, pięknie wydane – zachęcajcie Wasze dzieci, aby wypożyczały książki z biblioteki i czytały, ponieważ czytanie daje wiele korzyści, których kilka wskazano powyżej.

W naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek zostaną zorganizowane również konkursy dla dzieci z klas 1- 4.

W tym roku 5 listopada przypada w niedzielę, dlatego zaplanowane na ten dzień konkursy odbędą się w innym terminie:

- konkurs dla klas 1-2 na przebranie za postać z wybranej bajki – w poniedziałek 6 listopada

- konkurs dla klas 3-4 na opowiedzenie swojej ulubionej bajki – w czwartek 9 listopada

Ogłoszenie o w/w konkursach ukazało się w zakładce Ogłoszenia w dzienniku elektronicznym Librus – prośba do rodziców naszych najmłodszych dzieci o przeczytanie ogłoszenia o konkursach swoim dzieciom, aby mogły wziąć w nich udział.