Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2023”!

Otrzymaliśmy wyniki konkursu. Wśród 29 piszących (kl.1-8), czworo uczniów znalazło się w grupie wyróżnionych. Jest to równoznaczne z 3 miejscem! Gratulacje!

Troje z nich to uczniowie klasy 4b: Zofia Perek, Tymoteusz Lewandowski oraz Wojtek Nowak. Czwarty uczeń to Przemek Wawak z klasy 5a!

Konkurs odbył się w połowie marca w naszej i jednocześnie w szkołach całego świata. Każdy rozwiązywał test dostosowany do swojej kategorii wiekowej oraz w swoim języku.

Dodać należy, że swoich sił spróbowali też nasi uczniowie z Ukrainy.

Rozwiązanie zadań wymagało nie tylko posiadania wiedzy matematycznej, ale przede wszystkim umiejętności jej wykorzystania w praktyce oraz logicznego myślenia.

Uczestnicy konkursu jak co roku otrzymali drobny upominek. Była to układanka przestrzenna Jak okazało się wcale nie taka łatwa do złożenia. Ale nasi matematycy doskonale sobie poradzili!