Manipulator!

Podczas kolejnego cyklu zajęć z Robotyki, uczniowie Grupy 1 realizowali projekt budowy i programowania Manipulatora!

Czym jest Manipulator?

Manipulatory zostały stworzone, aby zastępować nas w pracy. Potrafią wykonywać większość ludzkich zadań, a zmyślnie zaprojektowana konstrukcja pozwala im podnosić większe ciężary, wykonywać szybsze, bardziej precyzyjne ruchy i pracować znacznie wydajniej od człowieka.
Pierwsze mechaniczne ramiona, czyli manipulatory robotyczne, rozpoczęły pracę w 1961 roku, na taśmie produkcyjnej samochodów General Motors.
Od tego czasu, wciąż rozwijane, stawały się coraz bardziej niezastąpione w przemyśle.

Nasz Manipulator również przenosi ciężary. Zobaczcie na filmiku!

Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.