"Spirograf"

Grupa 2 na zajęciach z Robotyki poznawała w jaki sposób działa spirograf!

Spirograf to urządzenie do rysowania spiral i złożonych krzywych, szerzej jednak znany jest jako zabawka rysująca piękne wzory.

Większość wersji zabawkowego spirografu zawiera koła zębate o różnych rozmiarach oraz pierścienie z zębami po wewnętrznej stronie. Spiralne kształty można tworzyć wkładając długopis do jednego z otworów koła zębatego, a następnie umieszczając go w nieruchomym pierścieniu i obracając nim. Liczba możliwych kombinacji elementów jest bardzo duża, dzięki czemu zabawka pozwala stworzyć ogromną ilość różnorodnych wzorów!

Efekty pracy zobaczcie na filmie!

Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.