"Diabelski młyn"

Zajęcia z Robotyki wystartowały "pełną parą"!

Grupa 1 budowała i programowała "Diabelski młyn"!

Diabelski młyn, zwany z angielska Ferris wheel, to przejażdżka spotykana w parkach rozrywki składająca się z obrotowego pionowego koła z wieloma kabinami pasażerskimi przymocowanymi do obręczy.
Angielska nazwa urządzenia pochodzi od nazwiska konstruktora pierwszego nowoczesnego diableskiego młynu, którym był George Washington Gale Ferris Jr.

Obecnie najwyższy diabelski młyn na świecie to High Roller w Las Vegas w USA. Koło młynu ma średnicę aż 167,5 metra.

Po zbudowaniu i zaprogramowaniu uczniowie rozbudowywali konstrukcję według własnej inwencji i wyobraźni.

Krótkie efekty zobaczycie na filmiku!

Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.