Lokalizacja

Leszno jest miastem w województwie wielkopolskim. Miasto to położone jest w zachodniej części Polski, pomiędzy dwoma dużymi centrami gospodarczymi - Poznaniem i Wrocławiem. Zamieszkuje je około 64 tys. mieszkańców na powierzchni 31,9 km², co daje miastu siódmą lokatę pod względem wielkości w województwie.

Gimnazjum nr 2 mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Polskiego Morza.

Budynek szkoły znajduje się przy ulicy Gabriela Narutowicza. Ulica Gabriela Narutowicza prowadzi od rynku, aż po część przemysłową miasta. W sąsiedztwie, przy ul. Gabriela Narutowicza mieści się między innymi Synagoga i Centrum Kultury i Sztuki.

Niedaleko szkoły jest także Park - plac Tadeusza Kościuszki.